Terugblik op het Event: Ruimte voor Morgen

Vastgoed / 13 oktober 2025
Tino Meijn
Tino Meijn
Directeur, CorporatieNL

Met bijna 300 deelnemers was het Event: Ruimte voor Morgen een enorm succes. Deelnemers vanuit het bestuurlijke en tactische niveau vanuit corporaties, gemeenten, ontwikkelaars, beleggers, bouwers en Ministerie kwamen op 9 oktober 2025 samen in Rotterdam om te spreken over de grootste uitdaging van onze tijd.

Wonen, werken en leven

Het event stond in het teken van het structurele tekort aan woon-, werk- en leefplekken in Nederland, met als centrale vraag hoe de gebouwde omgeving zo ingericht kan worden dat elke Nederlander in 2050 kan wonen, werken en leven waar hij wil. De bijeenkomst bracht jongeren en ervaren professionals van corporaties, overheden en marktpartijen samen om gezamenlijk na te denken over oplossingen. De focus lag op het bundelen van krachten, het versterken van hechte gemeenschappen, en het zoeken naar creatieve oplossingen binnen de bestaande gebouwde omgeving, zoals transformatie in plaats van uitsluitend bijbouwen in landelijk gebied. De locatie, het Merwe-Vierhavens (M4H) gebied in Rotterdam, symboliseerde deze aanpak als grootste binnenstedelijke gebiedsontwikkeling.

Inzicht in toekomst, aanpak en ethiek

Deelnemers aan het event hebben concrete kennis en inzichten opgedaan op drie vlakken: de toekomst, de aanpak en de ethiek. Ze zijn geïnformeerd over de oplossingen van jongeren (via de HBO Challenge), huidige bewoners en professionals voor de transformatie van de gebouwde omgeving. Daarnaast kregen ze een duidelijk beeld van de toekomstige woon-, werk- en leefbehoeften van verschillende generaties en leerden ze welke ruimte de huidige gebouwde omgeving biedt om toekomstbestendig te worden. Door diverse breakoutsessies en een keynote over ‘de Verbinding’ konden de deelnemers aangeven welke transformaties nodig zijn en welke partijen de opgaven gezamenlijk aan kunnen pakken, om zo morgen al concreet aan de slag te gaan met het creëren van een inclusiever en duurzamer Nederland.

Meer samen werken

Elke deelnemer heeft inzichten opgedaan die relevant zijn voor zijn rol en vakgebied. Over één ding waren alle deelnemers het roerend met elkaar eens: de grote ruimtelijke opgave kunnen we alleen oplossen als we als stakeholders met elkaar samenwerken. Dit vraagt om inzicht in de afzonderlijke belangen en commitment aan het gezamenlijke belang. Want als gemeenten, corporaties, vastgoedbeheerders en -beleggers de krachten bundelen dan kunnen we een Nederland realiseren waar in 2050 elke inwoner kan wonen, werken en leven waar hij wil. Die boodschap kwam tijdens het event heel duidelijk naar voren.

Meekijken en meedoen

Binnenkort komen meer foto’s en een video beschikbaar. Je zult ze hier aantreffen. Verder is nu al bekend dat we in 2026 een vervolg op dit succesvollen event zullen organiseren. Daarvoor kun je je nu al opgeven via de eventpagina.