Break-out sessies
1e ronde – De uitdagingen van de stad richting 2050
1a – De stad van morgen: Zorgvastgoed en leefbaarheid in 2050
Hoe houden we onze steden aantrekkelijk en leefbaar als een kwart van de inwoners straks 75+ is? Deze sessie verkent innovatieve oplossingen voor zorgvastgoed en toekomstige zorgorganisatie. Met Harry Platte (Woonzorg Nederland) en Ageeth Ouwehand (’s Heeren Loo)
1b – Verantwoord ruimte maken voor de toekomst
Hoe verankeren we onze kernwaarden in ruimtelijke keuzes en vastgoedstrategieën? Deze sessie biedt een open gesprek over morele dilemma’s en gezamenlijke oplossingen. Met Siobhan Burger (VORM Holding).
2e ronde – De aanpak en oplossingen voor de gebouwde omgeving in 2050
2a – De circulaire stad: Gezond verdichten met menselijke waarde
Circulair bouwen en slimme verdichting kunnen leiden tot gezonde, duurzame en toekomstbestendige steden. Deze sessie laat zien hoe ecologische én sociale waarde hand in hand gaan. Met Michel Baars (Moos, Urban Mining Institute).
2b – Participatie die werkt – Samen bouwen aan vertrouwen en kwaliteit
Effectieve participatie versnelt besluitvorming en verhoogt de kwaliteit van gebiedsontwikkeling. In deze sessie krijg je praktische handvatten om vertrouwen en draagvlak op te bouwen. Met Floor Ziegler (Ziegler/Gautier) en Joyre Lam (Sellenra).
3e ronde – Verantwoord ruimte maken voor de toekomst
3a – De levendige stad: Smaakmakers en verbinding door mobiliteit
Culturele ondernemers en slimme mobiliteit vormen de motor voor levendige, inclusieve en verbonden steden. In deze sessie ontdek je hoe functies, identiteit en sociale cohesie elkaar kunnen versterken. Met Arnold van de Water (Concrete Culture).
3b – De plint als katalysator: Rendement, leefbaarheid en gedeelde waarde
De plint kan meer zijn dan een gevel: een katalysator voor sociale cohesie, nieuwe inkomsten en duurzame exploitatie. Ontdek hoe innovatieve modellen waarde creëren voor zowel bewoners als investeerders. Met René Vierkant (Vierders) en Hank Groenhof (Springco)
Locatiebezoek
Naast de beschreven break-outsessies kunnen deelnemers ook kiezen voor een locatie bezoek aan de Voedseltuin of een ontwikkelgebied.
HBO Challenge
Tijdens het event vindt tevens de jaarlijkse HBO-Challenge plaats. Het is een competitie tussen 10 teams van studenten die vernieuwende oplossingen bedenken voor de transformatie van het Merwe-Vierhavensgebied in Rotterdam. Zij krijgen uitleg over de casus en kunnen bij onze kennispartners terecht voor hun vragen. Aan het eind can de dag presenteert elk team zijn oplossing aan een jury die bestaat uit vertegenwoordigers van corporaties, gemeenten, vastgoedbeheerders, beleggers en onderwijs. Als deelnemer kun jij stemmen op je favoriete oplossing en zo de winnaar bepalen.
Locatie: Merwe-Vierhavens gebied
We stellen hoge eisen aan de locatie. Vandaar dat we kiezen voor het Katoenhuis in het Merwe-Vierhavens gebied (M4H) in Rotterdam. Het M4H gebied is de grootste binnenstedelijke gebiedsontwikkeling van dit moment in Nederland. Uniek omdat het direct grenst aan het centrum van Rotterdam én qua oppervlakte net zo groot is. Dit gebied wordt ontwikkeld tot een innovatief woon-werkmilieu, optimaal ingericht voor de innovatieve maakindustrie en met een mix van werken, wonen, cultuur, horeca, sport en onderwijs. Een energiek gebied met impact op zowel stad als haven. Een ontwikkeling waar op dit moment de toekomstige maakindustrie al bloeit en impact wordt gemaakt. Het zal een plek zijn waar het experiment, de creatie en de groei volop de ruimte krijgen. En waar verschillende woon- en werkmilieus zich moeiteloos vermengen. Hier woon je, werk je en leer je.
Sponsoring
Er is beperkt ruimte voor sponsoring door kennispartners. Informeer naar de voorwaarden via de contactpagina.
PE Punten
Bestuurders kunnen door het volgen van dit event 8 officieel erkende studiepunten ontvangen.
Aanmelden via ledenplatform
Als lid van CorporatieNL kun je gratis deelnemen. Meld je aan!
Nog geen lid? Maak het lidmaatschap nu gelijk in orde en wees er voortaan ook bij. Of kies voor eenmalig losse toegang voor €595 per persoon.
Deelnemers
Amvest |
Antares |
Area Wonen |
Blauwhoed |
Blooming buildings |
Bouwend Nederland |
Building Values |
Constructif |
Consumentenbond |
de Alliantie |
De Bouwcampus |
De Haagse Hogeschool |
De Vernieuwde Stad |
Dudok Wonen |
DWA |
Eigen Haard |
Fontys Hogeschool |
Gemeente Den Haag |
Gemeente Rotterdam | M4H |
Hanze |
Havensteder |
Hef Wonen |
Heijmans |
Hemmink |
HermanDeGroot Ingenieurs |
HOD Nederland |
Hof Wonen |
Hogeschool Rotterdam |
Hogeschool van Amsterdam |
Intermaris |
Kringloopcentrum
Amersfoort-Leusden |
LATEI |
Leystromen |
Ministerie van Binnenlandse
Zaken en Koninkrijksrelaties |
MOOS |
Netwerk Conceptueel
Bouwen |
Oost Flevoland
Woondiensten |
Parteon |
Priva |
Projectleider |
Provincie Zuid Holland |
Rahmani Digital Strategy |
Rijswijk Wonen |
Rochdale |
Roelfzema Vastgoed BV |
Sellenra |
SOR |
Spark |
Stadgenoot |
Staedion |
Thús Wonen |
Trivire |
Vastgoed Regie Academie |
VB Groep |
VDL De Meeuw |
VGM NL |
Vidomes |
Vierders |
VORM |
VORM Holding |
Waterweg Wonen |
WonenBreburg |
Woonbron |
Wooncompas |
Woonplus Schiedam |
Woonstad Rotterdam |
Woonwaard |
Woonzorg Nederland |
Ziegler/Gautier |
FRIS Real People |